На війні загинув парамедик з Харківщині

Олександрові Тучі було 49 років. Ротний медик батальйону «Карпатська Січ» Олександр Туча (Док Кай) загинув у селі Терни Лиманського району Донецької області під час танкового обстрілу.

Про це KharkovNEWS.info голова Харківського осередку ВО «Свобода» Юрій Нехода.

Олександр Туча мешкав у Первомайському Лозівського району.

За фахом інженер-електрик, закінчив Харківський інститут радіоелектроніки. Брав активну участь в Революції Гідності 2013-2014 року і протистояв «русской весне» в Харкові. Там побачив роботу волонтерів-парамедиків і захопився їх вмінням. 

На війні загинув парамедик з Харківщини. Фото: Тижневик ВО Свобода//Facebook 

У 2015 вступив до Зміївського загону ТРО, отримав перші навички як стрілець-санітар, за два роки потому підписав трирічний контракт. Восени 2021 в складі «Госпітальєрів» був в зоні ООС, зокрема біля Маріуполя. В ТРО на той час підписав другий контракт резервіста і був призначений на посаду бойового медика саперного взводу 121 батальйону ТРО.

24 лютого 2022 р. на посаді бойового медика взводу став до оборони Харкова.

В інтерв’ю тижневику ВО «Свобода» Олександр Туча розповів, що тоді першими поранені, яким він надавав допомогу, були цивільні: «В перші дні березня наш блок-пост обстріляли з Градів. Ця цивільна машина була в той момент метрів за 100. Чоловік отримав множинні осколкові поранення…» 

Втім, Док Кай вважав, що має бути «на передку»: «Я парамедик, не фаховий лікар. Моє завдання і призначення — стабілізувати стан пораненого і забезпечити евакуацію. На другій лінії я не потрібен — тут мають бути люди з медичною освітою. Я ж хотів «в окопи»…Головна відмінність всіх парамедиків і медиків на війні від інших військових спеціальностей — це те, що робота парамедика на війні завжди починається тоді, коли щось пішло не так і сталася біда. Бо ж ніхто не планує поранення чи смерть…»

В Олександра залишилися дружина та 13-річна донька.

Як писав KharkovNEWS.info, на війні загинув випускник харківського університету

Джерело

Новости Харькова