На новій ДНК-лабораторії встановили перші родинні зв’язки із загиблими в Ізюмі

Лабораторія працює тиждень.

До лабораторії звертаються мешканці, які розшукують родичів.

Нова ДНК-лабораторія від американського бізнесмена Говарда Баффета працює в місті Ізюм тиждень. За це час на ній уставлено 30 родинних зв’язків. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

«З 19 грудня працівниками слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області проведено дослідження буквального епітелію та визначено ДНК-профілі близько 30 осіб, які мають родинні зв’язки із загиблими в Ізюмі», — сказано у повідомленні поліції.

Як розповіли у ГУ Нацполіції в Харківській області, жителі, які розшукують родичів, звертаються до лабораторії. У них відбирають зразки ДНК. Після цього у лабораторії проводять ідентифікацію — порівнюють ДНК загиблих із ДНК родичів.

«Першим етапом роботи приладу є встановлення ДНК-профілів осіб, які мають родинні зв’язки із загиблими та поміщення вказаних профілів до бази даних Аnde. На другому етапі встановлюються ДНК-профілі загиблих. І третім етапом є їх ідентифікація», — пояснили поліцейські.

Як писав KharkovNEWS.info, 19 грудня харківські слідчі отримали лабораторні комплекси для проведення ДНК-експертиз. Лабораторії надав американський бізнесмен Говард Баффет, який восени побував на звільненій Харківщині, зокрема в Ізюмі.

Нагадаємо, з початку вересня у Харківській області ексгумовано понад 900 тіл, більшість в Ізюмі — 451 тіло.

Станом на кінець грудня попередньо встановлені анкетні дані 290 людей, ексгумованих із місця масового поховання в Ізюмі. Серед них — восьмеро військових: п’ятьох упізнали, імена трьох захисників було встановлено завдяки ДНК-експертизам. Ще 161 тіло поки що не ідентифіковане, це військові та цивільні, рідні яких або виїхали, або загинули під час окупації міста.

Джерело

Новости Харькова