Новий російський дрон може самостійно, без зв'язку з оператором та під дією РЕБ знаходити та активувати цілі.
У добовому зведенні начальника ХОВА Олега Синєгубова уперше з’явились ударні безпілотники V2U зі ШІ.
Інформація про них містилась у статистиці за 9 липня.
«Ворог активно застосовував по Харківщині різні види озброєння: 2 ракети (тип встановлюється); 12 КАБ; 3 БпЛА типу «Шахед», 8 БпЛА типу «Герань-2», 3 БпЛА V2U«, — написав Синєгубов.
На якому напрямку на Харківщині ворог уперше використав ці безпілотники, невідомо.
Раніше було відомо, що армія РФ активно застосовує на Сумському напрямку безпілотник V2U, особливістю якого є здатність до автономного пошуку та вибору цілей за допомогою штучного інтелекту. Про це повідомляли у Головному управління розвідки Міноборони (ГУР МО).
Що таке БПЛА V2U
Обчислювальна система V2U базується на китайському мінікомп’ютері, що оснащений одним GPS-модулем. Це, ймовірно, свідчить про відмову росіян від використання супутникової навігації через роботу українських систем РЕБ.
«Обчислювальна система базується на китайському мінікомп’ютері Leetop A203, як центральний процесор у якому використано високошвидкісну збірку на базі NVIDIA Jetson Orin. Імовірно, застосовується навігація за допомогою «комп’ютерного зору» — дрон порівнює зображення з камери з попередньо завантаженими фото місцевості», — йдеться у повідомленні.
Також передбачена можливість керування у форматі FPV через LTE-зв’язок. У цей БПЛА встановлено модем-роутер Microdrive Tandem-4GS-OEM-11, що працює з SIM-карткою українського мобільного оператора. Попри російське маркування, база модема — китайського походження.
В українській розвідці кажуть, що безпілотник зібраний переважно з компонентів китайського виробництва: двигун, GPS-модуль сервопривід, накопичувач, далекомір, регулятори обертів та елементи живлення. Крім того, у V2U встановлено японський світлочутливий сенсор Sony, електромагнітне реле ірландської компанії Te Connectivity, а також американський модуль Jetson Orin.
Про епізодичне використання V2U було відомо з лютого 2025 року, а з травня використання автономного дрона, який значно небезпечніший за «Ланцет», почастішало.
Російський автономний дрон V2U, маючи електричний двигун при ємності батареї 34 A⋅h, може перебувати у повітрі до години та має крейсерську швидкість у 60 км/год. Водночас відомо про нову модифікацію цього дрона із двигуном внутрішнього згорання, і дальність його дії зросла до 100 км, пише DEFENSE EXPRESS. Запуск здійснюється з пневматичної катапульти.
Автор: Ганна Ткаченко