Ольга та Олександр Чечер виховують 9 прийомних дітей.
На сьогодні у Харківській області функціонують 134 дитячих будинків сімейного типу і 233 прийомні сімʼї, в яких проживають 1259 дітей та осіб.
Також в регіоні діє 53 сімʼї патронатних вихователів, їх послугами охоплено 138 дітей, розповіли у пресслужбі Харківської ОВА.
Родина-засновників дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ) Ольги й Олександра Чечер виховують 9 дітей віком від 1 до 19 років. Сім’я втратила власне житло у Куп’янському районі через збройну агресію рф, але залишилася жити у Харківській області. Нині родина мешкає у місті Люботин Богодухівського району. За підтримки Харківської ОВА восени 2024 року за кошти субвенції з державного бюджету громада придбала родині нове житло для функціонування ДБСТ.
«Ми не боїмося труднощів, виховуємо дітей з любов’ю. Постійно працюємо над їх розвитком. Найменші — відвідують різноманітні гуртки, заняття у логопеда, користуємося послугами дитячого психолога. Старші діти вже здобувають фахову освіту, по закінченню навчання планують виходити із сім’ї і працевлаштовуватись», — розповіла засновниця дитячого будинку сімейного типу Ольга Чечер.
Під час робочого візиту на Харківщину міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович відвідала дитячий будинок сімейного типу, створений родиною Чечер.
«Дуже важливо, щоб діти позбавлені батьківського піклування, зростали у родині. Житлові умови не можуть бути перепоною для цього. Цьогоріч ініціювали виділення фінансового ресурсу на придбання 127 будинків для сімей ДБСТ. Наша спільна мета — створювати умови для гармонійного та повноцінного розвитку дітей. Продовжуємо працювати далі», — зазначила Оксана Жолнович.
Також у Пісочинській громаді працює Денний центр соціального обслуговування дітей з інвалідністю. За співпраці із ЮНІСЕФ заклад створили у січні 2024 року, тепер в Центрі працюють троє фахівців із соціальної роботи, які мають багаторічний педагогічний досвід та відповідну кваліфікацію. 20 дітей з інвалідністю віком від 4 до 14 років відвідують заходи з формування навичок самообслуговування, побутової праці, міжособистої взаємодії, а також заняття, спрямовані на розвиток дрібної моторики й основних видів рухів.
Як писав KharkovNEWS.info, на Харківщині збільшили виплати на дітей: хто отримає більше? Щомісячна допомога зросте вдвічі.
Автор: Марія Мирошниченко