На Харківщині дорослі в рази більше вакцинуються від смертельної хвороби

На Харківщині з 19% у 2022 році до 74,1% у 2024-му зросло охоплення дорослого населення щепленням проти дифтерії та правця, повідомила головна державна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота.

Таке зростання свідомості вона пов’язує із повномасштабним вторгненням.

“Актуальність щеплень дорослих від правця під час воєнного стану, особливо на території нашого регіону, значно зросла. Як нам відомо, спори збудника правця проникають в організм разом з брудом через рани різного походження. І, на жаль, вони є нечутливими до дії антисептики. І рана не обов’язково повинна бути розлогою, глибокою. Інколи достатньо для проникнення спори збудника правця звичайної подряпини чи порізу. Що стосується Харківської області, то охоплення щепленнями дорослого населення проти дифтерії та правця у 2024 році досяг 74,1%. І хоча цей показник є нижчим, якщо його порівнювати з показниками дитячого населення, але ж він демонструє надпозитивний тренд. З 19% у 2022 році ми змогли досягти 74% у 2024 році”, – розповіла Махота на брифінгу.

https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2025/05/videoplayback-online-video-cutter.com_.mp4

Відео: пресслужба ХОВА

На думку головної санітарної лікарки Харківщини, такі показники кажуть: населення області усвідомило важливість та актуальність щеплення проти правця у воєнний час на прифронтових територіях.

Вона нагадала: ревакцинацію від дифтерії та правця проводять протягом усього життя – раз на 10 років, починаючи з 16. Тобто далі – у 26, 36, 46 тощо.

Джерело

Новости Харькова