На Харківщині ціни на новорічні ялинки цьогоріч не підвищать (фото, відео)

За інформацією: Суспільне Суми.

Ціна сосни заввишки до метра складає 84 гривні, до 1,5 метрів – 108 гривень, до 2 метрів – 132 гривні, розповіли МГ «Об’єктив» у ДП “Гутянське лісове господарство”.

Напередодні новорічних свят у лісгоспі планують зрубати та продати близько тисячі сосен, розповідає тимчасово виконуючий обов’язки директора лісгоспу Микола Желновач. Які дерева пиляють, а які залишають рости далі, журналістам показали на прикладі Краснокутського лісництва.

“Проводиться рубка освітлення, і заготовляємо новорічні ялинки. Цю рубку ми почали 7 грудня. На сьогоднішній день реалізовано по лісництву 60 новорічних ялинок і у подальшому заготовляємо, щоб реалізувати населенню – школам, дитячим садочкам, лікарням”, – зазначив Желновач.

“Сосна знаходиться в такому стані, загущеному. Тому проводиться рубка освітлення. Ось у цьому ряду через одну можна прибрати сосни, тому що крони змикаються і заважають росту одна одної. Вони можуть сохнути. Які кращі сосни – залишаємо, тому що це лісові культури, які будуть рости сто років. Для цього вони мають бути рівненькі, здорові та високорослі”, – пояснює інженер лісового господарства Сергій Коршун.

Проріджування, покликане забезпечити дерева більшою кількістю сонячного світла, проводять, доки вони не досягли 10-річного віку, розповідає Коршун. Після цього і до 20 років здійснюється так зване “прочищування”. А у подальшому – санітарні вибіркові рубки. У лісгоспах сосни живуть до ста років – цей вік називають “віком стиглості”. Після цього дерева пиляють, а на їхньому місці висаджують нові. Усі ці заходи і є обов’язками лісівників.

“У цьому році ми зрубали 59 гектарів суцільних зрубів і висадили 55 гектарів”, – уточнив Коршун.

Отак і відбувається рубка освітлення.

https://www.objectiv.tv/wp-content/uploads/2022/12/video_2022-12-09_15-56-481.mp4

Після цього лісівники приводять сосни до ладу, аби вони мали “товарний вигляд”. Зокрема відпилюють стовбур із нижніми пожовклими ярусами гілок.

Як розповідає очільник лісгоспу, ціни на новорічні ялинки не підвищували. Сосна заввишки до метра коштує 84 гривні, до 1,5 метрів – 108 гривень, до 2 метрів – 132 гривні. Але на ялинкових базарах, де здебільшого торгують деревами із приватних розплідників, таких цін не побачити.

“Приватні розплідники спеціально вирощуюють новорічні ялинки. Ми їх беремо з рубок догляду – це освітлення і прочистка. І вони в нас, звісно, за якістю не такі гарні, як з розплідників, тому так і виходить”, – пояснює Желновач.

 

Перевагу ялинки з лісгоспу – ціну – із початку грудня вже оцінили 220 покупців. Серед них Микола Іванович – працівник господарства із 44-річним стажем. Каже: щорічно купує новорічне дерево саме у своєму лісгоспі, адже і зручно, і вартість влаштовує.

“Війна-війною, а ялинка повинна бути. Щоб діти, щоб онуки раділи. Щоб мир був”, – вважає чоловік.

Лісівники нагадують: на кожному новорічному дереві, незалежно від того, де воно було придбане, має бути спеціальна бирка зі штрихкодом, за яким можна дізнатися його походження. Це є методом запобігання незаконних вирубок, а безпосередньо покупець може впевнитися, що його ялинка не стала жертвою “чорних лісорубів”. Перевірити легальність гіллястої можна на сайті Ялинка.info.

Придбати бюджетну ялинку можна в кожному лісництві Гулянського лісгоспу. Майданчики працюють з 8:00 до 17:00. Лісничим можна попередньо зателефонувати, або відразу приїхати на місце. Гутянський лісгосп займає територію у понад 31 тисячу гектарів – від Богодухова аж до Полтавської області.

Новости Харькова