Мешканку Ізюмського району засудили на п’ять років за роботу на окупантів

Прокуратура оскаржуватиме вирок.

Колаборантка збирала паспортні дані місцевих мешканців і складала списки людей, які хотіли працювати на окупантів.

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області ухвалив рішення про засудження на п’ять років 44-річної мешканки Ізюмського району та позбавлення її права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування на 10 років, та з конфіскацією майна. Про це повідомив речник Управління Служби безпеки України в Харківській області Владислав Абдула.

За даними слідства, колаборантка — ексочільниця так званого «Савинского территориального отдела Изюмской военно-гражданской администрации», який створили окупанти. До повномасштабного вторгнення вона працювала у будинку культури.

У червні 2022 року жінка стала «помощником начальника отдела с. Морозовка». Вона займалася збором списків і паспортних даних населення. За два місяці окупанти зробили жінку «начальником Савинского териториального отдела Изюмской ВГА». 

«Очоливши відділ, жінка безпосередньо брала участь в нарадах керівників відділів окупаційної влади та займалась оформленням працівників, які були готові співпрацювати з ворогом», — розповіли в СБУ.

У середині грудня жінку затримали на деокупованій території Харківської області. Суд визнав її винною за  ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Триває строк на апеляційне оскарження вироку.

У Харківській обласній прокуратурі повідомили, що оскаржуватимуть зазначений вирок через невідповідність покарання ступеню тяжкості злочину.

Як писав KharkovNEWS.info, під час стабілізаційних заходів на деокупованій території Харківської області співробітники Служби безпеки України затримали депутата Куп’янської районної ради, який відповідав за охорону здоров’я в окупантів.

Джерело

Новости Харькова