Мешканка Харківщини закликала пенсіонерів ставати росіянами

Жителька Куп'янського району симпатизувала росіянам.

Слідчі оголосили підозру 53-річній жительці села Великі Хутори у Шевченківській громаді, яка у розмовах із односельцями висловлювала підтримку Росії.

Зокрема, від жінки чули у публічних місцях гасло — «Россия здесь навсегда». Крім того, колаборантка заперечувала збройну агресію Росії проти України та закликала пенсіонерів переоформлювати документи для отримання пенсій за російським законодавством. Про це повідомив начальник слідчого управління ГУ Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

«Від березня, коли військові рф захопили цей населений пункт, жінка постійно виступала з промовами і лозунгами. Навіювала людям в окупації, що росія тут назавжди, закликала підтримувати незаконну фейкову «адміністрацію», яку створили росіяни. Протягом всього часу, поки район був під окупантами, колаборантка заперечувала збройну агресію проти України. Рупором загарбників 53-річна жінка працювала в усіх людних місцях — закликала пенсіонерів переоформлювати документи за російським законодавством і отримувати пенсію в рублях», — розповів Болвінов.

Підозру жінці склали за ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. 

Фото: Сергій Болвінов

Як писав KharkovNEWS.info, 46-річна жителька Ізюму під час окупації вступила у змову з бойовиками «ЛНР» та отримала посаду так званого «головного спеціаліста відділу кадрового забезпечення тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району». На цій посаді жінка оформлювала документи співробітників так званої «адміністрації Ізюмського району» та виконувала розпорядження й доручення «начальника» псевдоадміністрації.

Джерело

Новости Харькова