Лікарі витягли кулю з голови пораненого бійця з Харківщини

Надскладну операцію провели у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. І. Мечникова.

Захисник Руслан із Харківської області отримав важке поранення у Донецькій області.

Лікарі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова прооперували пораненого військового з Харківської області Руслана. З його голови дістали кулю й уламки кістки. Захисник прийшов до тями й сьогодні, 26 квітня, вирушає на реабілітаційне лікування. Про це повідомив генеральний директор лікарні Мечникова Сергій Риженко.

«Куля та уламки потиличної кістки залетіли глибоко в головний мозок. Кращі нейрохірурги Мечникова провели складну операцію за допомогою сучасного нейрохірургічного мікроскопа – видалили кулю та уламки потиличної кістки з голови», — написав Сергій Риженко у своєму Facebook.

Як розповів Сергій Риженко, чоловік, якого прооперували, жив у населеному пункті Харківщини, розташованому за п’ять кілометрів від кордону з Росією. Його батьки рано померли, тому він виховувався родичами.

У перший день війни, 24 лютого 2022 року, населений пункт, де мешкав Руслан, опинився в окупації. Чоловік вибрався з нього протягом двох тижнів, оминав блокпости й мінні поля. Коли дістався найближчого військкомату, записався там добровольцем. 10 квітня 2023 року Руслан був важко поранений у голову. Це сталося на Донеччині.

Пораненого доставили до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, де є нейрохірургічний мікроскоп, і провели відповідну операцію. За словами Сергій Риженка, саме завдяки цьому апарату нейрохірургам лікарні вдалося врятувати сотні людських життів.

Фото: Сергій Риженко

Як писав KharkovNEWS.info, виконуючий обов’язки головного лікаря Харківської обласної дитячої лікарні №1 отримав відзнаку від Президента України. Олексій Савво не виїхав із Харкова на початку повномасштабної війни, а заступив на зміну о восьмій ранку 24 лютого 2022 року. З того часу йому довелося лікувати дітей із мінно-осколковими пораненнями, евакуювати пацієнтів під обстрілами й закривати вікна лікарні.

Джерело

Новости Харькова