Куп’янський напрямок: що там відбувається і чи є загроза контрнаступу РФ

Найближчим часом чекаємо позитивних новин від Генштабу.

Куп’янськ останнім часом знову з’явився в оглядах і коментарях Генштабу, його згадують експерти Інституту вивчення війни і чиновники як можливе місце контрнаступу армії РФ.

Що відомо

Протягом двох останніх тижнів на Куп’янському напрямку дійсно відбувалося накопичення важкої техніки і живої сили РФ. Першим це озвучив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він припустив, що окупанти захочуть справді почати контрнаступ саме на Куп’янськ.

«Дуже багато силі стягнули до району Сватового. Не знаю, можливо, у них є якась шалена ідея контрнаступу на Куп’янськ. Я вже нічому не здивуюся. Стягують і техніку, і війська, і начебто планується контрнаступ», — повідомив Гайдай. 

Сватове — це усього 60 кілометрів від Куп’янська. Саме навколо цього міста на Луганщині, у селах, окупанти сотнями заселялися до хат. Сюди ж стягували важку техніку. За деякими даними, навіть із Херсонського напрямку. Йшлося про 200 одиниць важкої техніки. Російський блогер викладав кадри пересування Т-90 вулицями. Згідно з геолокацією, вони рухалися в Луганській області на захід.

Коментував можливий контрнаступ на Куп’янськ і речник Східного угруповання військ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

«Справді, росіяни на Луганському напрямку, елементом якого є Куп’янський напрямок, готують контрнаступальну операцію. Ми про це знаємо, ми відслідковуємо їхні дії, і в принципі активно цьому протидіємо на всіх районах, де вони намагаються контратакувати», — зазначив Череватий 7 грудня.

 Спікер підкреслював, що про наміри окупантів ЗСУ знають і не витрачають час дарма.

Карта військових дій в операційній зоні Куп’янська від Інституту вивчення війни. 

Що далі

Наприкінці минулого тижня голвоа ХОВА Олег Синєгубов говорив, що загрози Куп’янську наразі немає. Увечері 11 грудня заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Роман Семенуха знов це повторив.

«Протягом півтора тижня ми спостерігали накопичення військ біля Куп’янська. Загрози для міста ми наразі не бачимо. Ідуть операції ЗСУ. Не буду більше коментувати, нехай Генштаб коментує», — зазначив Семенуха.

У той же час джерела KharkovNEWS.info говорять про те, що найближчим часом у зведеннях Генштабу з’являться позитивні новини з Куп’янського напрямку. А накопичення техніки, яке спостерігали останніми тижнями, дивним чином «розпорошилося». 

В передостанньому огляді військовий експерт Костянтин Машовець говорить про те, що ЗСУ вдалося знайти слабкі місця окупантів на цьому напрямку.  

«Очевидно, що командування військ противника на напрямку Кремінна — Лиман та Сватове — Куп’янськ, скажімо так, відчуває певний «дискомфорт» через те, що передові підрозділи ЗСУ по суті прорвались до його «ерогенних зон» (північно-західніше Кремінної та південніше Сватове) і не бажають звідти відходити… Тому, організувати толком із розстановкою свій власний наступ у бік Лиману та до рубежу р. Жеребець (чого від нього ймовірно жОрстко вимагає зверху-лежаче начальство) в нього ніфіга не виходить…», — пише Машовець.

Нагадаємо, станом на початок грудня 2022 року в тимчасовій окупації залишаються 28 сіл Харківської області.

Джерело

Новости Харькова