Колишньому першому заступнику міського голови на Харківщини вручили підозру

Підозрюваний завдав збитків громаді під час закупівлі вугілля.

Ексчиновник збільшив вартість кам’яного вугля та безпідставно перерахував кошти фірмі.

11 січня слідчі оголосили підозру колишньому першому заступнику міського голови Мерефи. 53-річний чоловік спричинив Мереф’янській міській раді шкоду у розмірі 403 000 гривень, повідомили у Нацполіції в Харківській області.

Як установило слідство, чоловік був на посаді першого заступника мереф’янського міського голови з 2016 до 2020 року. У грудні 2019 року на сайті публічних закупівель ProZorro був оголошений тендер про закупівлю 480 тонн кам’яного вугілля.

Переможцем аукціону стала фірма «Південний паливний склад». Із цією фірмою перший заступник підписав договір від імені голови Мереф’янської міськради. За цим договором вартість однієї тонни вугілля складала 5000 гривень. Однак перший заступник міського голови уклав додаткові угоди, за якими була збільшена вартість вугля.

«Через деякий час відповідно до додаткової угоди сторони вирішили внести зміни у договір та зменшили обсяг твердого палива на 436 тонн та збільшили ціну на 5 500  гривень за тону. Таким чином, внаслідок безпідставного підвищення вартості товару посадовець вчинив дії в інтересах третіх осіб», — розповіли в поліції.

Згодом фірма надіслала до міськради лист про внесення змін у договір, обсяги вугілля знову зменшили, а вартість збільшили. Перший заступник міського голови Мерефи безпідставним підписанням таких угод перерахував фірмі майже 403 000 гривень.

Підозру ексчиновнику оголосили за ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до шести років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як писав KharkovNEWS.info, ексголова Красноградської РДА в березні 2021 року, під час ліквідації місцевих районних державних адміністрацій, уклав фіктивні договори з фізичними особами-підприємцями щодо надання послуг з перевезення автотранспортом.

Джерело

Новости Харькова