Коли вся Харківська область буде зі світлом

На деокупованих територіях електропостачання відновлено на 80%.

Енергетики приступають до відновлення електромереж тільки після розмінування територій, роботу саперів уповільнюють погодні умови.

На сьогодні на деокупованих територіях Харківської області електропостачання відновлено на 80%. Повністю заживити звільнені населені пункти планують приблизно за місяць (раніше називали дату 1 лютого). Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

«Якщо брати електропостачання, ця критична інфраструктура, цей запит у нас найперший йде від всіх населених пунктів, які звільнені були щойно або кілька місяців тому. Наразі вже на деокупованих територіях на 80% електропостачання відновлено, — сказав Синєгубов. — Ми плануємо десь за місяць вийти на 100% відновлення електропостачання на деокупованих територіях».

Як пояснив голова ХОВА, швидкість відновлення електропостачання залежить від розмінування територій. Наразі у Харківській області знешкоджена 51 000 вибухонебезпечних предметів, однак досі залишається велика кількість напрямків, які ще потрібно розмінувати. Часто саперам заважає погода. Поки територія не буде розмінована, енергетики не можуть приступити до відновлювальних робіт. Зараз електрики розпочали роботи у Дергачівській громаді.

«Ми зараз вже приступили на півночі у Дергачівській громаді, у цих населених пунктах відновлювати електроенергію. Для нас це було досить складно, оскільки територія там досить замінована, іншого шляху, аби обійти ці мінні поля, не було, тому підрозділи ДСНС працювали у надскладних умовах», — пояснив Олег Синєгубов.

Після повернення на деокуповані території електропостачання запускають водо- та теплопостачання. Газопостачання наразі вдалося відновили на 75% деокупованої Харківщини. Гуманітарна обстановка там досить важка, у ці населені пункти продовжують доставляти гуманітарні вантажі від міжнародних партнерів, Червоного Хреста та ООН.

Як писав KharkovNEWS.info, станом на 30 січня у Борівській громаді 15 із 38 населених пунктів залишалися повністю або частково знеструмленими. Світла поки немає у тих населених пунктах, які розташовані близько до районів ведення бойових дій.

Джерело

Новости Харькова