Кабмін заборонив стягувати з переселенців борги за комуналку

Йдеться виключно про заборгованість, яка накопичилася після початку повномасштабного російського вторгнення. 

Заборона поширюється на території, де ведуться бойові дії або тимчасово окуповані РФ.

Кабмін прийняв постанову про заборону стягнення комунальної заборгованості з переселенців, які виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де ведуться бойові дії.

Про це заявив під час засідання уряду прем’єр Денис Шмигаль.

За словами урядовця, йдеться виключно про заборгованість, яка накопичилася після початку повномасштабного російського вторгнення — 24 лютого 2022 року. 

«Справедливе рішення, яке діятиме до кінця воєнного стану. Одночасно схвалюємо проєкт закону про компенсацію збитків підприємствам, які постачають електрику, газ, воду і тепло в прифронтові чи тимчасово окуповані території», — сказав Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів Харківщини просять оплачувати комуналку: платежі знизилися

Як додали в Мінреінтеграції, в постанові йдеться про осіб, які були змушені покинути свої домівки й евакуювалися у більш безпечні регіони.

«Споживачі мають надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку документи, що підтверджують їх відсутність у будинку», — заявили в міністерстві.

Це перш за все:

— довідка внутрішньо переміщеної особи

— документ про тимчасовий прихисток в іноземній державі

— або документи з роботи, щодо лікування, навчання, проходження військової служби.

Нагадаємо, питання про списання боргів жителям будинків на деокупованих територіях Харківської області розглядалося на нараді за участю президента Володимира Зеленського 22 березня. Йшлось про те, щоб надати можливість жителям деокупованих населених пунктів, які виїхали, списати борги за комунальні послуги. Рішення мав ухвалити тільки Кабмін на національному рівні.

Джерело

Новости Харькова