Житель Харківщини агітував підприємців співпрацювати з окупантами

Чоловік отримав підозру.

Колаборант возив підприємців до Куп’янська, щоб вони оформлювали документи на бізнес за російським законодавством.

Слідчі оголосили підозру у колабораційній діяльності 38-річному жителю Балаклії. За даними слідства, чоловік у червні 2022 року, під час окупації міста, активно підтримував «русский мир», заперечував і виправдовував збройну агресію Росії проти України та агітував підприємців співпрацювати із загарбниками.

«Він також проводив агітацію серед підприємців щодо подальшого розвитку їх діяльності за законодавством рф та роздавав їм газети з кремлівськими наративами. І на цьому колаборант не зупинився: він особисто возив підприємців до м. Куп’янськ, щоб оформити документи для підприємницької діяльності за законодавством рф», — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Підозру чоловікові оголосили за ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років.

Як писав KharkovNEWS.info, харківський підприємець працював із Росією під виглядом Туреччини. Харків’янин змовився з росіянином і вигадав схему, аби продовжувати працювати з російською компанією.

Джерело

Новости Харькова