Як вчителька з Ізюму через спорт змінює життя дітей: історія локального проєкту в межах «Грай за рівність»

« Сила історій — у голосі тих, хто їх розповідає

Як вчителька з Ізюму через спорт змінює життя дітей: історія локального проєкту в межах «Грай за рівність»

Після інтенсивного навчання в межах всеукраїнського проєкту «Грай за рівність» від Klitschko Foundation вчителька фізичної культури з Ізюмського ліцею № 11 Ізюмської міської ради Наталія Куплевацька у місті Ізюм втілила власну локальну ініціативу.

Вона прагнула створити безпечний, дружній простір, де кожна дитина — незалежно від статі, фізичних можливостей чи рівня підготовки — почуватиметься впевнено, матиме доступ до якісного фізичного виховання і отримає можливість розкривати свій потенціал.

За підтримки Klitschko Foundation школа отримала комплект сучасного спортивного інвентаря, що дозволив оновити уроки фізкультури за шістьма модулями Нової української школи. Завдяки цьому діти мали змогу спробувати себе у різних активностях: від рухливих ігор до командних видів спорту.

У межах локальної ініціативи вчителька організувала великий спортивний фестиваль, який об’єднав понад 150 учнів різного віку. Попри обмеженість умов і неможливість проводити заходи на вулиці чи у спортзалі, всі активності були успішно реалізовані онлайн та в безпечному освітньому просторі «Вулику». Формат включав як традиційні естафети та ігри з м’ячами, фітболами, парашутом, так і креативні командні завдання. Учні 1–11 класів брали участь у руханках, змаганнях, тренуваннях, творчих активностях, що підкреслювали значення взаємоповаги та єдності.

Особливий акцент було зроблено на тему гендерної рівності у спорті. Під час спільних обговорень діти ділилися своїми думками про стереотипи, ділилися власним досвідом і дізнавались, що спорт — це простір для всіх, незалежно від статі.

«Мені завжди хотілося створити простір, де кожна дитина почувалася в безпеці, була активною та прийнятою — незалежно від рівня підготовки чи обставин. Завдяки “Грай за рівність” я змогла реалізувати цю ідею навіть у складних умовах воєнного часу», – ділиться пані Наталія.

Проєкт зумів пожвавити навчальний процес: після фестивалю кількість учнів, які активно відвідують секції фізичної культури, зросла. А найважливішим досягненням стала зміна ставлення до таких уроків— тепер для дітей це не обов’язок, а можливість відчути радість руху та командної гри.

«У складних умовах війни найперше — зберегти спокій і безпеку дітей. Але водночас важливо дати їм можливість обирати рух, гру, спілкування. Я не ставлю за мету нагороди — для мене головне, що діти хочуть бути активними. Це і є справжній результат», – розповідає вчителька.

Проєкт «Грай за рівність», який реалізується з 2022 року, вже залучив понад 56 000 дітей по всій Україні. Попри виклики війни — повітряні тривоги, відключення світла, психологічний тиск — учасники програми надихають школярів бути активними, сильними й вільними у своєму виборі.

Проєкт реалізується за підтримки UEFA Foundation for children.


Джерело

Новости Харькова