Як під час вторгнення працює Харківський національний університет Повітряних сил

За інформацією: Суспільне Харків.

Курсанти ХНУПС, 2025 рік. Харківський національний університет Повітряних сил

Харківський національний університет Повітряних сил після початку повномасштабного вторгнення був змушений релокуватися з Харкова.

Про це в розмові з Українським Радіо Харкова розповів заступник начальника ХНУПС з навчальної роботи, доктор технічних наук, професор, полковник Володимир Таршин.

"У Харкові у нас нічого немає. Ми організували освітній процес в західних областях України і центральних. Наші локації забезпечені укриттями, забезпечена можливість навчатися виключно в режимі офлайн, тому що навчати застосовувати високотехнологічну зброю, зокрема і ті сучасні авіаційні платформи, зенітно-ракетні комплекси, які надходять від країн-партнерів, у дистанційному режимі неможливо", — говорить Таршин.

В університеті Повітряних сил, крім пілотів, готують і фахівців для роботи з системами ППО, інженерно-обслуговуючий склад, серед іншого, і для СБУ, ГУР, Нацгвардії, прикордонної служби тощо, каже Таршин.

"Якщо говорити про всі рівні освіти, то маємо 61 напрямок підготовки. Всі пілоти є випускниками нашого університету. Вони в тому числі навчаються за кордоном, опановують F-16 і «Міражі»", — каже полковник.

Як розповів заступник начальника ХНУПС, дівчата вже вчаться пілотувати іноземні літаки. З кожним роком все більше дівчат вступає до вишу, говорить Таршин.

"Факультет ППО Сухопутних сил мав гасло «Факультет справжніх чоловіків». До них не вступали дівчата. Чому? Тому що, техніка протиповітряної оборони Сухопутних військ достатньо важка справа навіть для чоловіків. Вони останніми здалися. Коли почали на факультет вступати дівчата, вони змінили девіз. Тепер вони навчають сильних", — розповів Володимир Таршин.

"Зараз у бойових діях нами використовується радянська та модернізована російська техніка, передана країнами-партнерами. Тому не потрібно було довго перенавчатися. Це Міг-29, Су-24, винищувачі, літаки штурмової авіації, вертольоти Мі-8, Мі-24. Доволі стара надійна техніка. Наші пілоти майстерно борються з ворогом, навіть якщо немає нової техніки", — розповідає Володимир Таршин.

Частіше за все застосовуються саме засоби ППО, які надані нам країнами партнерами. Це не тільки Patriot, це Hawk, це NASAMS, IRIS-T, які стоять зараз на варті українського неба. Українські комплекси є. В розробці.

Курсанти ХНУПС на змаганнях, 2025 рік. Харківський національний університет Повітряних сил

"В Україні готуємо на "Байрактар" ми. Дещо змінилися завдання, які вони вирішують, якщо на початку війни вони себе ефективно показали в ближньому бою, виконуючи функцію розвідувального ударного дрона, то зараз акцент задач змінився в бік розвідки", — пояснює Таршин.

За його словами, з 2022 року 76 вихідців університету отримали звання Героїв України.

"Серед них 45 віддали своє життя заради того, щоб ми могли з вами зараз поспілкуватися. Дуже багато льотчиків, фахівців зенітно-ракетних військ. Понад 2700 відзначені нагородами", — говорить військовий.

Читати ще

Читати ще

Під час атаки РФ на університет Повітряних сил у Харкові загинула 11-річна дитина

Читати ще

Загинув курсант Харківського національного університету Повітряних Сил: розбився літак К-10 Swift

Новости Харькова