Харківський аероклуб на межі існування, збитки від обстрілів понад 30 млн

За інформацією: Суспільне Суми.

Foto: Khar’kovskiy aeroklub im. Grizodubovoy 43 / 5 000 Результаты перевода Перевод Фото: Харківський аероклуб ім. Гризодубової

За час повномасштабної війни по території аероклубу в Коротичі армія РФ завдала чотирьох масованих ракетних ударів. Збитки – колосальні.

Про втрати та нинішню ситуацію в Харківському аероклубі імені Гризодубової повідомили, підбиваючи підсумки 2022 року.

“Наприкінці року колектив Харківського аероклубу має визнати: аероклуб на межі існування. Ми вижили лише завдяки небайдужим людям, які весь цей час допомагали нам: засобами, їжею, гуманітаркою, робочими руками, добрими словами підтримки”, – зазначили в клубі.

За даними харківських авіаторів, протягом року по території клубу чотири рази били російські ракети та авіація. Крім того, була й безліч “дрібних влучень”, що пошкодили огорожу та льотне поле.

“За попередніми оцінками, збитки Харківського аероклубу становлять сьогодні понад 30 млн грн. Деяку приватну техніку частково вдалося евакуювати. Деяка постраждала, а потім була знищена. Інфраструктура та авіапарк аероклубу майже повністю зруйновані”, – зазначили в аероклубі ім. Гризодубової.

Нагадаємо, перший удар по території аеродрому в “Коротичі” стався в перші ж дні російського вторгнення. 3 березня 2022 року на аеродром здійснила наліт російська авіація. У цей момент, за інформацією аероклубу, інфраструктура аеродрому та літаки прийшли в неробочий стан. Однак цього російським окупантам виявилося замало. Тому територією аероклубу продовжили бити і влітку, і навіть восени.

“На початку літа у ворожих пабліках пройшла інформація, що начебто на українському аеродромі «Коротич» зосереджена серйозна військова техніка. Буквально через декілька годин аеродром зазнав повторного нападу, – згадують події харківські авіатори. – Опівночі 4 червня 2022 року з різницею в кілька хвилин по аеродрому «Коротич» було випущено 4 ракети. Зруйновано ангари, знищено авіатехніку, пошкоджено інфраструктуру аеродрому. Обійшлося без жертв. Від ударів утворилися 6-метрові вирви. Це вже друга атака на цивільний спортивний аеродром. Третя відбулася незабаром. Пізно ввечері 4 червня, близько 23 години, ворог знову підступно наніс три ракетно-артилерійських удари по вже зруйнованій інфраструктурі аеродрому «Коротич». Люди встигли сховатися. Проте два пошкоджених ангари були зруйновані повністю, а разом з ними – і вся авіаційна техніка, – а це легкі спортивні і тренувальні літаки”.

Тоді керівник аероклубу Сергій Філатов зауважив, що, викладаючи фото з наслідками першого нападу, думав, що ворог побачить відсутність військової техніки на аеродромі й дасть спокій. Але так не сталося.

  • Новости Харькова