Харківські переселенці виготовляють екологічно чисті свічки

Анастасія та Костянтин заснували в тилу нову справу.

Анастасія Повненька й Костянтин Свиридюк жили на Салтівці, втім змушені були переїхати на Дніпропетровщину в Кам’янський.

Для Анастасії це вже друга втеча від війни. У 2014 році вона приїхала до Харкова з Макіївки, що на Донеччині.

З перших днів війни район, де жили хлопець з дівчиною, зазнав масованих атак росіян. Так, під обстрілами і в темряві, з’явилась перша виготовлена парою свічка. 

«Останні два тижні в Харкові ми сиділи в коридорі. Були забиті вікна, було дуже темно. Ми були до цього не готові, ліхтариків не було. Телефони сідали, світла не було, води не було. І тоді ми зібрали усі парафінові свічки у квартирі, почали плавити й заливати в форми. Це були наші перші свічки», — розповіла Анастасія «Радіо Свобода».

Багато переселенців релокує свій бізнес, хтось — відкриває новий. Так і для Анастасії та Костянтина виготовлення свічок перетворилося на власну справу. Пара виготовляє екологічно чисті ароматизовані свічки з соєвого воску, а до них — гіпсові підсвічники.

«Багато магазинів купують готові аромати, а ми їх створюємо самі, з готових ароматів. Яблуко, м’ята, лісова ягода — змішуємо, експериментуємо. Гіпсові формочки також робимо самі, у спеціальних молдах. Обладнали місце у квартирі й виготовляємо вдома. Щоб створити майстерню, треба орендувати приміщення – поки на це поки немає грошей», — говорить Анастасія.

Поки хлопець і дівчина роблять свічки невеликими партіями — по кілька десятків на місяць, але планують розширювати виробництво. 

«Соєві свічки набувають популярності за кордоном — є три великих ринки попиту: США, Велика Британія та Японія. На українському ринку попит на соєві свічки є, але часто наші люди обирають парафінові: вони довше горять, але ж мають шкідливі випари. Ми себе позиціонуємо як екологічно чисте виробництво», — поділився Костянтин.

В планах пари — виходити на ринки Польщі та Чехії, а також пробувати робити декоративні «молодіжні» свічки.

Джерело

Новости Харькова