Харківська правозахисна група отримає половину Нобелівської премії

1 666 666 шведських крон спрямують на допомогу родинам, члени яких загинули через російське вторгнення.

Харківська правозахисна група — єдиний діючий в Україні член Міжнародного Меморіалу— стала лауреатом Нобелівської премії миру 2022 року разом із іншими меморіальськими організаціями.

Таким чином ХПГ отримає 1 666 666 шведських крон (близько 5,6 млн грн) — половину від присудженої Меморіалу грошової частини премії. Уся ця сума буде спрямована на допомогу цивільному населенню: родинам, члени яких загинули через російське вторгнення, — запевняють в ХПГ.

Разом із іншим лауреатом Нобелівської премії миру, Центром громадянських свобод, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Харківська правозахисна група у березні 2022 року започаткувала ініціативу T4P (Трибунал для Путіна). Правозахисникі зібрали дані про десятки тисяч воєнних злочинів під час вторгнення Росії до України. Саме “видатні зусилля з документування воєнних злочинів”, серед іншого, були відзначені Нобелівським комітетом.

«За свою тридцятирічну історію ХПГ допомогла сотням тисяч людей, надала безкоштовну правову допомогу десяткам тисяч людей та виграла понад 150 справ у Європейському суді з прав людини (найбільше в Україні серед недержавних організацій), не програвши жодної справи. Ще 500 поданих заяв очікують на рішення Європейського суду.», — йдеться в повідомленні

Своїми досягненнями в ХПГ називають успішну кампанію щодо скасування смертної кари в Україні, участь у створенні та лобіюванні Кримінального процесуального кодексу, системи безоплатної правової допомоги, закону “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, цьогоріч Премію миру отримали українська правозахисна організація Центр громадянських свобод, Міжнародний Меморіал та білоруський правозахисник Олесь Біляцький.

Як писав KharkovNEWS.info, Харківська правозахисна група вимагає амністії чи переводу ув’язнених

 

Джерело

Новости Харькова