Харківська область отримала дитячу вакцину від коронавірусу Comirnaty

Препарат призначений для дітей віком від 5 до12 років.

3000 доз вакцини Comirnaty для дітей розподіляюь серед пунктів щеплення.

Харківська область отримала вакцину від коронавірусу Comirnaty, призначену для дітей від 5 до 12 років. Така вакцина надійшла в регіон уперше. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на директора департаменту охорони здоров’я Максима Хаустова.

«Дитяча вакцина — це нова розробка від Comirnaty (Pfizer), і вона вже широко використовується у країнах Євросоюзу, а тепер була надана нашій країні», — розповів Максим Хаустов.

За інформацією ХОВА, курс щеплення цією вакциною вважається повним, якщо введені дві дози з інтервалом від 21 до 28 днів. На щеплення дітей від 5 до 12 років вакциною Comirnaty повинні дати дозвіл батьки або опікуни. Дізнатися, де можна щепити цією вакциною дитину, батьки можуть у сімейних лікарів.

Фото: ХОВА

Наразі на Харківщині працюють 122 пункти щеплення. В них доступні вакцини CoronaVac (близько 65 000 доз), Comirnaty Tris від Pfizer (7000) і Janssen (4500). Знайти інформацію про центри вакцинації у Харківській області можна за посиланням тут.

Зазначимо, з початку пандемії у Харківській області зареєстровано 316 067 підтверджених випадків коронавірусу. Одужали 308 632 людей, померли — 7283. За увесь час зробили 2 968 367 щеплень. Із них 672 727 є бустерними. 

Для хворих на коронавірус на Харківщині розгорнуто 2051 ліжко у 13-ти лікарнях. Наразі зайняті пацієнтами 184 ліжка. Для дітей із коронавірусом є 300 ліжок, зайняті зараз — 12. Ситуацію з COVID-19 в області визначають як контрольовану, однак можуть бути спалахи.

«Наразі ситуація із коронавірусом у Харківській області є абсолютно контрольованою, але Китай оприлюднив дані про ріст захворюваності, тому не виключаємо нові спалахи на території України. Закликаю всіх пройти повний курс щеплення. Для бустерної дози можна використовувати будь-яку вакцину», — сказав Максим Хаустов.

Як писав KharkovNEWS.info, у жовтні 2022 року у Харківській області фіксували спалах захворюваності на коронавірус. У Валківській громаді через коронавірус вводили масковий режим.

Джерело

Новости Харькова