Харківська міська рада готова заплатити за прибирання доріг 100 мільйонів гривень

Департамент міськради замовляє послугу.

Шукають підрядника з великим гаражем автотехніки, який би прибирав дороги восени і взимку.

11 серпня департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради оголосив у системі публічних закупівель ProZorro на прибирання та підмітання вулиць. Аукціон має відбутися 22 серпня. Наводити чистоту мають до 31 грудня 2023 року.

У тендерній документації вказано 48 найменувань послуг. У Харкові будуть, зокрема, очищати проїжджу частину біля бордюрів від нанесеного ґрунту вручну з використанням навантажувача й трактора, прибирати вулиці механізованим способом, очищати проїжджу частину автогрейдером, навісною щіткою.

Також проїжджу частину прибиратиме вакуумна підмітально-прибиральна машина. Окрім цього, фірма-переможець працюватиме із газонами. Передбачено викошування та прибирання газонів на узбіччі та розділових смугах ручними газонокосарками з бензиновим двигуном. Вулиці будуть мити, на проїжджій частині прибиратимуть лід і сніг. Потім дороги оброблятимуть технічною сіллю та іншими протиожеледними матеріалами.

Підрядник також має робити навантаження снігу та побутового сміття і вивозити їх. Серед інших послуг — чергування під час зимового утримання доріг машиністів автогрейдеру, трактористів, машиністів комбіновано дорожніх машин, навантажувача та снігоочисника. Що цікаво, міська рада замоляє прибирання «свіжого» снігу і снігу, який злежався.

В учасників аукціону мають бути наступні машини:

  • автогрейдер,
  • екскаватор,
  • навантажувач,
  • автомобілі-самоскиди (не менше 10 автівок),
  • підмітально-прибиральні машини (не менше 10 машин),
  • поливомийні автівки (не менше 10 автомобілів),
  • комбіновані дорожні машини (не менше 10 автівок),
  • трактори на пневмоколісному ходу (не менше 10 машин).

Як писав KharkovNEWS.info, Харківська міськрада хоче витратити на підрізку дерев понад чотири мільйони гривень. Гілки зрізатимуть до кінця року в усіх районах міста.

Джерело

Новости Харькова