Харків’янам порахували зайвий газ: обіцяють перерахунок

Під час обліку природного газу стався збій, говорять у компанії.

Харків’янам нарахували більше газу, ніж вони споживали.

У грудні 2022 року під час нарахувань обсягів природного газу за показниками загальнобудинкових вузлів обліку стався збій. Через це нарахування споживачам газу збільшилися у порівнянні з фактично розподіленими обсягами. Наразі дані коригують, повідомила KharkovNEWS.info прессекретар компанії «Харківміськгаз» Марина Польшина.

«Обсяги будуть скориговані. Це загальнобудинкові покази (один лічильник на будинок), для фізичних осіб. Ці дані будуть на платформі оператора газотранспортної системи, там кожен постачальник бере ці дані. І у більшу, і в меншу сторону було, і з нульовим показником було. Споживачі, щоб не переживали — все буде приведено до норми. Ми над цим працюємо», — пояснила Марина Польшина.

Відкореговані дані передадуть оператору газотранспортної системи у наступному звітному періоді.

Як писав KharkovNEWS.info, 16 січня у компанії «Харківгаз» пройшли обшуки. «Нафтогаз» заявив, що інтегрує до своєї структури підприємства «Дніпрогаз» та «Харківгаз». Вони увійдуть до спеціально створеної компанії «Газорозподільні мережі».

У компанії «Харківгаз» ці дії назвали спробою рейдерського захвату.

Нагадаємо, наприкінці травня 2022 року за клопотанням ДБР суд передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем.  Підставою для такого рішення стала справа Державного бюро розслідувань щодо стягнення орендної плати з облгазів за право користування газовими мережами. Збитки держави оцінили в майже 1,5 млрд грн.

«Харківгаз» і «Харківсміськгаз» були серед 26 компаній, які передали Агентству з управління та менеджменту активів (АРМА). У вересні ексголова правління «Нафтогазу» підтвердив, що рішення про передачу облгазів в управління НАК було ухвалене, але не реалізоване через спротив РГК.

Джерело

Новости Харькова