Фірма з Одеси, якою володів син Кернеса, отримає за дорогий асфальт для Харкова пів мільярда гривень

Одеська фірма продасть асфальт для харківських доріг за завищеними цінами.  

Майже два роки компанія «Паркінг+» не отримувала «жирних» замовлень від харківських комунальників. Аж до початку 2023 року.

П’ятого січня комунальне підприємство по ремонту автошляхів Харкова «Шляхрембуд» оприлюднило повідомлення про укладання угоди на поставку асфальту у 2023 році на 442 мільйони гривень. Про це повідомляють «Наші гроші». Комунальне підприємство замовило три види асфальту – піщаний типу Г (5000 тонн) та дрібнозернисті суміші типу А (20 000 тонн) і Б (45 000 тонн), які є найпопулярнішими для ремонтів доріг.

«Договір не оприлюднено, «Шляхрембуд» не оприлюднив цін за одиницю товару. Відтак можна порахувати тільки середню вартість асфальту в контракті – 6 317 грн за тонну. У листопаді Височанська сільрада (Харківська область) замовляла один з цих типів асфальту Б по 6 000 гривень за тонну. Ціна «Шляхрембуду» перевищує показники з останнього оприлюдненого укравтодорівцями моніторингу цін будматеріалів у регіонах. Там ціни на звичайні марки асфальту у Харківській області були на рівні 5800-5900 грн/т. Це було на третину дорожче від середньої ціни по Україні 4600 гривень», — пишуть «Наші гроші».

Поставляти асфальт за завищеними цінами буде відома харків’янам компанія «Паркінг+», але тепер вона не має стосунку до оточення Геннадія Кернеса та Харкова. Адже після смерті Кернеса частку в компанії отримав його молодший син Родіон Гайсинський. Однак з 2020 по 2021 рік фірма отримувала незначні тендерні підряди. Це відбувалося до тих пір, поки син колишнього мера Харкова не віддав фірму маловідомим одеситам.

«На початку 2021 року засновниками компанії були Гайсинський, Любов Фіонова та китайська компанія Dragon Investment Development Limited. Потім замість Фіонової співзасновником став Роман Биков, відомий як засновник регіональної харківської організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Кернеса та мера Одеси Геннадія Труханова. У жовтні 2021 року пасинок Кернеса покинув склад засновників «Паркінг+». Нині співзасновниками є Роман Марчак, Ольга Новицька, Микола Розанов, Василь Романька та ТОВ «Стройнавігатор». Всі ці люди з Одеси і окрім власників «Стройнавігатору» абсолютно невідомі – ніколи не були засновниками інших бізнесів», — пишуть розслідувачі з «Наших грошей».

Як писав KharkovNEWS.info, у 2021 році молодший син Геннадія Кернеса став співзасновником ТОВ «Паркінг +». Як повідомили в Харківському антикорупційному центрі, про це стало відомо з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Раніше засновником фірми був Володимир Чумаков, який у 2010 році очолив департамент будівництва і дорожнього господарства в Харківській міськраді.

Джерело

Новости Харькова