За інформацією: Суспільне Харків.
Розібраний дрон «Черніка-2». Defense Express
Технічні характеристики безпілотника "Черніка"
Валерій Рябих каже, що "Черніка" має декілька модифікацій. Ці безпілотники можуть долати від 80 до 100 км.
"Черніка-1" менший, він призначений для ураження малих цілей, маючи невелику кількість бойової частини, десь до кілограма, в районі 700 грамів. Цього вистачає, щоб вражати цілі на полі бою, в тому числі легкоброньовані та відкриті цілі. А "Черніка-2" – це вже більший дрон, який має до трьох з половиною кілограмів бойової частини, цього вже достатньо для знищення укріплених позицій, ДОТівДовготривала оборонна точка, ДЗОТівдерево-земляна оборонна точка, важкої техніки", – каже Рябих.
Наслідки атаки на Харків дроном «Черніка». Скріншот відео ТипичнОЕ ХТЗ/Telegram
Як керують дроном "Черніка"
БпЛА "Черніка" можуть керувати по-різному, говорить експерт.
"У російському інфопросторі говориться, що цей дрон може мати певні можливості для наведення на кінцевій траєкторії. Крім того, він може використовувати автопілот для того, щоб вийти в район виконання завдань. Деякі версії мають керуватися прямим керуванням по радіоканалу, і деякі можуть оснащуватись саме потужностями комп'ютерними на борту для того, щоб визначати цілі на кінцевій ділянці польоту і вражати в автоматичному режимі", – каже Валерій Рябих.
З чого виготовляють безпілотник "Черніка" і чи це масове виробництво
Безпілотник "Черніка" відрізняється тим, що його корпус виготовляється з пінопласту, говорить Валерій Рябих.
"Використовуються дешеві матеріали, але слід зазначити, що, скоріше за все, при виготовленні подібних дронів зроблена ставка на дешевизну і масовість. Ще на початку 2024 року було відомо, що виготовлено в першому кварталі 7,5 тисяч дронів "Черніка-1" і 4 тисячі "Черніка-2". Такі спроможності є, але раніше вони застосовувалися переважно на лінії фронту для ураження військових цілей. І от зараз ми говоримо про застосування подібних дронів і для ударів по Харкову", — розповідає Рябих.
Катепульта для запуску дрона «Черніка». Defense Express
За його словами, дешеве саме виготовлення планера, але дрон може оснащуватись передовими системами, які дозволяють до наведення на кінцевій ділянці траєкторії.
"Мова йде про декілька тисяч доларів. По планеру проста технологія і прості матеріали. Якщо говоримо про додаткове обладнання, це також ще додається по декілька тисяч доларів. Якщо там повністю нафарширований подібний дрон із врахуванням вартості бойової частини, то це може обмежуватися порядком 10 тисяч доларів за один безпілотник", – каже експерт.
Чому складно збивати дрон "Черніка"
За словами Валерія Рябих, є небезпека застосування дронів "Черніка" наряду з "Молніями" для ударів по Харкову.
"Важко з таким працювати, тому що сам дрон невеликий, має специфічну форму, малу відбиваючу поверхню, через що його важко ідентифікувати", – каже Рябих.
Експерт зазначає, що військові підбирають необхідні алгоритми протидії, тому що, за його словами, кожен дрон має свої недоліки, і "Черніка" також.
Читати ще
Читати ще
УМПБ: що це за авіабомба та чому росіяни почали застосовувати її? Пояснення експерта Defense Express
Читати ще
«Молнія»: що це за безпілотник та чому росіяни почали застосовувати його?
Читати ще
ФАБ-500 з УМПК: що відомо про авіабомбу, якою РФ б’є по цивільному населенню