Депутата Харківської облради від забороненої ОПЗЖ визнали невинним у справі щодо продажу зерна

Зміївський райсуд Харківської області виніс рішення.

Володимира Юркова обвинувачували у службовій недбалості.

23 травня Зміївський районний суд Харківської області ухвалив рішення по справі щодо продажу зернових культур, де обвинувачували депутата Харківської обласної ради Володимира Юркова (обирався від проросійської «ОПЗЖ», зараз є позафракційним). Юркова визнали невинуватим. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

«Визнати невинуватим у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України та виправдати у зв’язку з недоведеністю у його діянні складу цього кримінального правопорушення», — сказано у вироку суду.

Володимир Юрков родом із села Братениця (Богодухівський район). Депутат Харківської облради кількох скликань, директор держпідприємства «Іскра», колишній директор і колишній власник фермерського господарства «Альянс» (наразі його власником указана ексдружина Юркова Лариса).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат від забороненої ОПЗЖ хоче керувати харківською лікарнею

Слідчі встановили, що Юрков на посаді директора «Іскри» підписав із 29 липня по 9 серпня 2016 року договори про продаж зернових культур, які були у власності цього підприємства. Згідно з угодами, зернові культури продавали за заниженими цінами у порівнянні із середньоринковими цінами по Україні.

На той час в Україні у середньому тонна жита коштувала 3740 гривень, ячменя третього класу — 3748 гривень, пшениці третього класу — 4034 гривень. «Іскра» продала фірмі «Сбителектро» 1 192,24 тонни жита на 4 434 929,10 гривні (частину за ціною 3725 гривні за тонну та ще частину — 3650 гривні за тонну). 

Ще одній фірмі, «Агропросперіс Трейд», пшениця третього класу від «Іскри» дісталася за ціною 3690 гривні за тонну. Усього придбали 510,43 тонни за 1 883 486,7 гривні. Вона ж купила у «Іскри» 396,02 тонни ячменю третього класу на 1 386 070 гривень, таким чином, за одну тонну віддали 3500 гривень. Ще 59,12 тонни пшениці третього класу купили за 219 926,4 гривні (тонна обійшлася у 3720 гривень). Прокурори вважають, що ціни були занижені.

«Згідно з висновком комплексної судово-економічної та товарознавчої експертизи, проведеної експертами ХНДІСЕ імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса, різниця між сумами до сплати з урахуванням середньої ринкової вартості 1 тони жита, 1 тони пшениці 3 класу та 1 тони ячменю 3 класу та сумами до сплати за видатковими накладними за вищезазначеними договорами купівлі-продажу та поставки склала 316,4 тисячі гривень», — сказано у матеріалах справи.

Під час судового засідання депутат Юрков заявив про свою невинуватість та відсутність у той період регулювання цін державою.

Допитаний в судовому засіданні вину в скоєному кримінальному правопорушенні не визнав та пояснив, що господарську діяльність підприємство проводило на власний ризик. На його думку, при реалізації сільськогосподарської продукції він повинен продати її вище собівартості. Державного регулювання зі встановлення мінімальних цін на реалізацію зерна, як і встановлення середньоринкових цін, на час проведення господарських операцій в період з липня по листопад 2016 не було. Продаж зерна було здійснено за цінами, що визначались попитом та були того часу на ринку зерна в Україні. Збитків ДП «Іскра» не завдав», — йдеться у рішенні суду.

Суд не знайшов в обвинуваченні конкретних службових обов’язків, які Юрков не виконав, а також дійшов висновку, що він не міг бути відповідальним за невиконання службових обов’язків, про які йдеться в обвинуваченні, оскільки такі на нього не покладалися.

У ХАЦі нагадали, що у 2017 році Юрков як директор «Іскри» уклав угоди на вісім мільйонів гривень із фермерським господарством «Альянс», в якому мав половину акцій. У 2019 році була ще одна угода вартістю 2,5 мільйона гривень.

Джерело

Новости Харькова