За інформацією: Суспільне Харків.
Галки у Харкові, липень 2025 року. Суспільне Харків
Також Тетяна Атемасова зазначає, що у Харкові зросла підгодівля птахів.
"Люди йдуть на природу, в міські парки, і підгодовують птахів. Цього року, наприклад, я спостерігала взимку, як у Саржиному Яру збиралися величезні зграї різних воронових — тієї ж галки, сірої ворони, качки також плавають. Люди приносять їм їжу, птахи збираються великою кількістю, і їх підгодовують. Тобто, додатковий ресурс отримують птахи, що живуть в місті. А в місті здебільшого саме воронові", — каже науковиця.
Галки є всеїдними, як і всі воронові. Переважно вони харчуються насінням, інколи — рештками людської їжі на смітниках або залишками кормових культур на прибраних полях, наприклад, соняшнику.
Галки та голуби у Харкові змагаються за їжу, липень 2025 року. Суспільне Харків
Тетяна Атемасова каже, що з воронових у 2025 році спостерігає збільшення чисельності сірих ворон.
"Напевно, також через підгодівлю. А грак, на жаль, продовжує скорочуватись — дуже багато птахів отруюється на полях через використання хімії в сільському господарстві, що вже роки два обговорюється на орнітологічних конференціях", — каже орнітологиня.
Збільшення чисельності воронових — не різке, і в принципі, близьке до природного циклу. Коливання чисельності будь-якого виду на збільшення і потім зменшення — цілком природне і не є катастрофічним, якщо в цьому не бере участь людина. Нічого страшного в цьому немає.
Галка на турніку у Харкові, липень 2025 року. Суспільне Харків
"Це досить повільна тенденція, і потім вона піде на спад. Такі природні цикли характерні для будь-якого виду. Я не знаю, до якого рівня це буде продовжуватись, але збільшення кількості галок я помітила ще близько п'яти років тому — я професійно спостерігаю за цим. Взимку галки є більш помітними, ніж влітку, бо це осілий птах, який зимує тут. До якої пори буде продовжуватись збільшення — сказати важко, бо це залежить від ресурсу — кормової бази та місць для гніздування. Галка гніздиться в нас по домах — під дахами великих будинків", — говорить Атемасова.
Читати ще
Читати ще
Найбільші оси Європи у Харківській області: чи небезпечна сколія гігантська
Читати ще
Як повномасштабна війна вплинула на популяцію диких тварин на Харківщині
Читати ще
«Проблема тополиного пуху придумана». Які алергени є у містах та як з ними боротися
Читати ще
Чи змінилася у Харкові за три роки повномасштабної війни кількість річкових змій