Чи варто купувати готові окуляри для зору?

Багато людей купують окуляри, які продаються на ринках чи у підземних переходах. Вони значно дешевші ніж моделі індивідуального виготовлення, та не поступаються їм у якості — як стверджують продавці. Найгірше, що люди купують засоби корекції, не маючи рецепту від лікаря. Вони приміряють декілька моделей з різними діоптріями та обирають ті, в яких чітко бачать. Готові окуляри також продаються в оптиках, але вони дуже відрізняються від “вуличних” моделей. Оптометрист мережі оптик https://kyivlinza.ua/ розповість, якими бувають готові окуляри та кому їх можна носити.

Універсальних окулярів не існує 

Людина — асиметрична. Це стосується усього: тіла, розміру ноги, форми обличчя та розміщення очей. Відрізняється також і будова очей, тому у рецептах багатьох людей вказані різні діоптрії для правого та лівого ока. Цей факт робить неможливим існування універсальної оптики, що буде ефективною для всіх. Готові окуляри мають лінзи зі стандартними діоптріями: +1.00, +1.25, +1.50 або мінусові -1.00, -1.25 і т. д. Варіантів значно більше, але усі вони мають однакові показники для правого та лівого ока. Тому готову оптику можна обирати тільки тим, хто має однакові показники діоптрій для обох очей.

Дослідження свідчать, що понад 80% людей у світі мають нерівну поверхню рогівки, тобто астигматизм. Для корекції зору, ускладненого астигматизмом, потрібні лінзи індивідуального дизайну. Універсальні моделі не забезпечують чіткого зображення, тому людина швидше втомлюється, страждає від головного болю та запаморочень. Неправильна корекція посилює наявні порушення зорової системи, тому з часом погіршується зір. Щоб захиститись від ускладнень, купуйте окуляри після консультації з офтальмологом.

Вся увага на оптичний центр лінзи

Ефективність очкової корекції залежить від того, чи розміщується зіниця навпроти оптичного центру лінзи. Коли оптик робить розмітку фальшлінз, він вимірює міжзіничну відстань лівого та правого ока. Це сумарний проміжок між зіницями, а також від зінички до середини перенісся. Цей показник також є унікальним, адже люди мають різну ширину обличчя та розміщення очей. Виробники оптики використовують стандартний показник міжзіничної відстані — 60-65 мм. Але для багатьох людей цей показник не є коректним.

У більшості людей очі розміщені несиметрично відносно перенісся. Тому міжзінична відстань правого та лівого ока відрізняється. Ці параметри враховуються при виготовленні окулярів, щоб зіниці обох очей розміщувались навпроти центру лінзи. У готових окулярах, які продаються у метро, оптичний центр може розміщуватись де завгодно, тому користувачі не мають чіткого зображення. Оптики зазвичай перевіряють готові окуляри, щоб визначити оптичний центр та наявність аберацій.

Якщо ви хочете заощадити на окулярах та купити готову модель — зверніться в салон оптики. Там вам підберуть окуляри по рецепту та перевірять якість корекції зору. А якщо ви не маєте рецепту, то у більшості сучасних оптик вам запропонують перевірити зір та отримати рецепт.

Джерело

Новости Харькова