«Це був день спогадів». У Харкові вшанували пам’ять 21-річного Іллі Коваля, який три роки тому загинув на Луганщині

За інформацією: Суспільне Харків.

Куточок пам’яті Іллі Коваля у бібліотеці. Фото надала Лариса Загнітко

Рік тому, 26 квітня 2024 року, у Харкові прийняли рішення про перейменування вулиці Кібальчича на честь загиблого нацгвардійця, 21-річного лейтенанта Іллі Коваля. Він загинув у квітні 2022 року, виконуючи бойове завдання на Луганщині. 25 квітня у бібліотеці-філії №30 відбувся патріотичний вечір "З любов'ю до рідної країни: Ілля Коваль", присвячений пам’яті офіцера.

Лейтенант Ілля Коваль з позивним "Пчола", загинув 7 квітня 2022 року, виконуючи бойове завдання біля міста Рубіжного на Луганщині. Йому був 21 рік.

Хлопець народився у Харкові. Мріяв стати військовим, тому вступив до Національної академії Нацгвардії України. А коли почалося повномасштабне вторгнення, вирушив на передову. Ілля служив у 4-й бригаді оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука.

Фотографія загиблого Іллі Коваля. Фото надала Лариса Загнітко

"Люди хотіли знати, чому вулиця тепер називається Іллі Коваля"

У бібліотеці Новобаварського району, яка розташована на вулиці Іллі Коваля, 25 квітня відбувся вечір пам'яті, розповіла Суспільне Харків бабуся загиблого військового Лариса Загнітко.

"Люди хотіли знати, чому вулиця тепер називається Іллі Коваля. Він прожив тут усе своє життя, хоча життя було недовгим — всього 21 рік. Але він загинув героєм. Нагороджений орденом "За мужність". Я — читачка бібліотеки. Ми завжди спілкуємося. Зі своєї сторони вони запросили нас, щоб ми провели такий захід. Вони також виставили матеріали не тільки про Іллю, а й спогади про ті страшні часи, які були у нас у 2022 році. Це був день спогадів", — розповіла жінка.

У бібліотеці в Новобаварському районі Харкова провели патріотичний захід пам’яті Іллі Коваля. Фото надала Лариса Загнітко

Учасникам заходу розповіли про життєвий шлях Іллі Коваля. Фото надала Лариса Загнітко

Ілля Коваль з дитинства захоплювався танками та машинами, пригадала Лариса Загнітко, і завжди знав, що піде у Нацгвардію.

"24 лютого він дзвонить нам десь о 4 ранку, й каже: "Бабулю, війна. Збирайте речі". Це було дуже моторошно. Їх направили захищати Харків. Він пішов хлопцем, а став чоловіком, тому що війна своє зробила", — розказала жінка.

Куточок пам’яті вдома у бабусі й дідуся Іллі Коваля. Фото надала Лариса Загнітко

Захід пам’яті Іллі Коваля в бібліотеці Новобаварського району Харкова, 25 квітня 2025 року. Фото надала Лариса Загнітко

На захід пам'яті завітали друзі Іллі, школярі, жителі Новобаварського району, каже Лариса Загнітко.

Ми вшанували пам’ять нашого героя. Були розповіді. Донька виступала, розказувала про його життя, про те, який він був мужній, як захищав нас в Рубіжному — це Луганська область. Така страшна справа, що там він загинув на перехресті проспекту Миру та проспекту Переможців.

На захід прийшли школярі та знайомі загиблого Іллі Коваля. Фото надала Лариса Загнітко

Найсильніше відчуття — це коли ти сідаєш у маршрутку, й оголошують в автобусі: «Вулиця Іллі Коваля». Це щемко. Кожен раз ми їдемо, і кожен раз трепет. Лариса Загнітко

Читати ще

Читати ще

Писав про фронтові будні з окопу: щоденник загиблого кулеметника з Харківщини випустили друком

Читати ще

Двічі був поранений, але повертався на службу: історія діджея з Харкова, який загинув на Запорізькому напрямку

Читати ще

«Хотів бути тільки військовим». Історія 21-річного вертолітника, який загинув на 21-й день повномасштабної війни

Читати ще

«Він вважав за обов’язок захистити сім’ю і свою землю». Історія загиблого військового з Харківщини

Новости Харькова