Бювети з безплатною питною водою в Харкові: скільки це коштує, підрахував ХАЦ

Фото: ГО “ХАЦ”

Перші 29 МАФів для безплатного розливу питної води у Харкові коштували 11,5 мільйона гривень.

Угоду щодо придбання кіосків КП “Харківводоканал” уклало з ТОВ “Південна промислова компанія”, пише ГО “Харківський антикорупційний центр” з посиланням на Prozorro.

При цьому, зазначили у ХАЦ, комунальникам вдалося провести конкурентні торги та заощадити понад 2 мільйони гривень.

За даними аналітиків, під проєкт планували розробити 29 артезіанських свердловин на території КП. На цей час комунальники замовили дослідження та паспорти щодо їхньої розробки. Вартість цієї послуги становить 870 тисяч гривень.

“Вартість будівництва однієї розвідувальної свердловини біля насосної станції №26 у КП “Харківводоканал”, де планують дві артезіанські свердловини, оцінили в 10 мільйонів гривень. Проєкт будівництва цієї свердловини коштував 415 тисяч гривень. Ще 700 тисяч гривень заплатили Харківському національному університету міського господарства за розробку дослідження організації резервного водопостачання м. Харкова з підземних джерел, розташованих на об’єктах водоканалу (йшлося про будівництво лише двох артезіанських свердловин). 29 кіосків для розливу води – 11,5 мільйонів гривень”, – пишуть антикорупціонери.

Отже, як підрахували аналітики, загальна вартість проєкту вже становить щонайменше 20 мільйонів гривень.

“ХАЦ вважає, що під час великої війни витрати на ремонт, будівництво та інші роботи мають бути мінімізовані, а вивільнені кошти мають бути спрямовані на потреби Сил оборони”, – додали активісти.

Нагадаємо, 21 квітня мер Ігор Терехов розповів МГ “Об’єктив”, що у Харкові з’являться бювети з безплатною питною водою. Перші 29 мають запрацювати протягом місяця-трьох. На питання, що буде з підприємцями – власниками приватних водоматів, які можуть не витримати конкуренції, Терехов запевнив, що “місто не наступає на приватний бізнес”. Люди, які можуть заплатити, робитимуть це, інші матимуть можливість пити якісну воду безплатно. Фінансуватимуть проєкт із міського бюджету, а також – за підтримки міжнародних інституцій. Відповідні домовленості є.

Джерело

Новости Харькова