Більше 10 000 мешканців Харківської області отримають виплати Червоного Хреста

Після Липецької громади гроші почнуть виплачувати в деокупованому Ізюмі.

Кошти отримають жителі чотирьох громад Ізюмщини.

Найближчим часом співробітники «Укрпошти» закінчать видавати виплати від Червоного Хреста у Липецькій громаді і почнуть в Ізюмській. Одноразову вилату у сумі 1200 гривень отримають ще 12 500 людей із деокупованих територій Харківшини. Це матеріальна допомога від Червоного Хреста. Про це повідомили в ХОВА з посиланням на «Укрпошту». 

«Зокрема, виплати здійснюватимуться у Балаклійській, Оскільській, Куньєвській, Савинській громадах. Так, наразі виділено ще 15 млн гривень, тобто ми зможемо видати кошти 12 500 особам», — зазначив керівник Харківської дирекції АТ «Укрпошта» Юрій Савченко.

Списки людей, які отримають допомогу, «Укрпошті» надає керівництво громад. Після цього дані надходять до Товариства Червоного Хреста в Україні. Поки що виплати отримують не всі мешканці.

«Першочергово надається допомога в тих населених пунктах, де є великі руйнування, де гроші людям дуже потрібні. Але є й такі випадки, наприклад, як у селі Кам’янка Дворічанської громади, де багато руйнувань і майже немає людей. У такі населені пункти наразі немає змоги поїхати, оскільки проходять стабілізаційні заходи», — сказав керівник Харківської дирекції АТ «Укрпошта».

Як повідомили в пресслужбі ХОВА, одноразову фінансову допомогу від Червоного Хреста отримали 44 169 мешканців Харківщини на суму 53 млн гривень.

Наприкінці листопада виплата одноразової фінансової допомоги у розмірі 1200 гривень від Червоного Хреста України для жителів деокупованих населених пунктів Харківської області була призупинена. Причиною стала нестача коштів. Про це повідомили у Балаклійській міській раді з посиланням на товариство Червоного Хреста України.

Як писав KharkovNEWS.info, державну допомогу все ще можна оформити через додаток «Дія» та у Центрах надання адміністративних послуг. Але є альтернатива — гроші від міжнародних організацій. 

Нагадаємо, пенсіонери з 363 населених пунктів Харківської області не отримували пенсії більше ніж пів року. Виплати їм поновили лише в листопаді, та й то далеко не всім. Досі є десятки сіл на кордоні з Росією та у Куп’янському районі поблизу лінії фронту, куди не їде «Укрпошта». Чому так вийшло, читайте в матеріалі.

Джерело

Новости Харькова