За інформацією: Суспільне Харків.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Внаслідок поранення Сергію ампутували обидві ноги.
"Я побачив такий спалах під правою ногою і почав по брустверу окопу з'їжджати, на пісок сів. Хлопці підбігли, зняли бронежилет, каску, автомат забрали, все познімали і потягли по окопу до місця евакуації. Все. Не відчував, що ноги тяглися ззаду", — розповідає Сергій Кошельніков.
Був хірург-травматолог, він сказав: «Все добре, тільки ніг немає». Ніколи не сумував. Все, що приходило, зустрічаю з усмішкою: хоч хороше, хоч погане. Головне — не падати духом і не братися за чарку і за пляшку.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові. Суспільне Харків/Валерія Ємець
На прохання ветерана зробили пандус та дорогу
Сергій Кошельніков живе на другому поверсі багатоповерхівки у Харкові. Встановлений пандус, говорить Сергій, за шириною не підходить для його нового колісного крісла.
"Просив хлопців зробити пандус в під'їзді, пандус на вулиці, але пандуси вони зробили під старе крісло, яке ширше. І тому під це крісло він не підходить, тому що крісло стало тепер вужче. І приходиться спускатись іншим чином", — розповідає ветеран.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові живе на другому поверсі, на прохання йому зробили пандус, але він не підходить до нового крісла. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Сергій Кошельніков каже, що дорогу в його дворі зробили на його прохання.
"Люди підказали написати заяву на міського голову на сайті. Хлопці спочатку подзвонили, потім приїхали, запитали, де, провели, показали — вони зробили. Тут дороги не було, мабуть, років 15, якщо не більше", — розповідає ветеран.
Ветеран Сергій Кошельніков виїздить на вулицю зі свого будинку. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Ветеран Сергій Кошельніков їде по відремонтованій дорозі. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Для Сергія у місті залишаються ділянки, якими важко пересуватися.
"Громадський транспорт не весь пристосований для людей з інвалідністю. Тролейбуси, деякі пандуси не працюють. Писав заявку на сайті, мені сказали: «Ми ж не можемо перевіряти всі». То чого не можете перевірити? Візьміть перевірте, всі ж їздять. Трамваї взагалі не пристосовані", — каже Сергій Кошельніков.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Доступність для людей з інвалідністю установ у Харкові: досвід Сергія Кожевнікова
Частина державних установ все ще не доступна для Сергія, каже він, як, наприклад, його районне управління соцзахисту.
"В Основ’янському соцзахисті хоч і зроблено окремий вхід, але там не зайдеш, не заїдеш візком: там зроблено сходи, і хоч є металевий пандус, візок туди не заїжджає, тому що він широкий", — розповідає Кошельніков.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові пересувається на кріслі колісному. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Труднощі виникають і у трьох лікарнях, де Сергію доводиться бувати.
"Не всі лікувальні заклади Харкова пристосовані. Спочатку треба піднятися майже на другий поверх з вулиці, проїхатись по коридору, спуститися на перший поверх, а потім знову піднятися на другий поверх. Це вкрай важко, і якщо нікого немає поруч, ніхто не допоможе, такий, як я, може взагалі туди не потрапити", — каже ветеран.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові пересувається на кріслі колісному. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Що у Харкові роблять для того, щоб місто стало доступнішим для людей з інвалідністю
У Харкові вже адаптують центр міста та місця, куди у людей з інвалідністю може виникнути потреба прийти, розповідає заступник міського голови з питань доступності Юрій Шпарага.
Юрій Шпарага. Суспільне Харків/Валерія Ємець
"Наші зони відпочинку практично на 100% доступні. Наші центри надання адміністративних послуг теж по максимуму доступні. Лікувальні заклади — багато вживається сьогодні заходів і робиться для того, щоб вони теж мали високий відсоток доступності. Є певні труднощі, певні складнощі в архітектурній доступності, тому що вхідні групи будинків виконані таким чином, що потрібно повністю розвалити вхідну групу і повністю зробити нову", — говорить посадовець.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові пересувається на кріслі колісному. Суспільне Харків/Валерія Ємець
За словами Шпараги, у Харкові йде робота над створенням мапи безбар'єрності міста.
"Це буде такий цифровий додаток, який допоможе людям зорієнтуватися. Людина, яка пересувається на кріслі колісному, повинна розуміти, що вона доїде до такої-то зупинки, з цієї зупинки вона може пересісти на інший транспорт", — говорить Юрій Шпарага.
Ветеран Сергій Кошельніков у Харкові пересувається на кріслі колісному. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Посадовець каже, представники бізнесу самостійно приймають рішення, чи встановлювати пандуси. З усіма питаннями щодо доступності міського простору можна звертатися на міську гарячу лінію 1562.
Читати ще
Читати ще
У «Дії» з’явилися дві послуги для ветеранів та сімей військових
Читати ще
Метро у Харкові зроблять доступнішим для маломобільних людей: коли почнеться переобладнання
Читати ще
У Харкові працює «Точка взаємодії» для людей з ампутаціями: які послуги надають
Читати ще
Для військових та цивільних з ампутаціями: у Харкові стартував проєкт з протезування