Балаклійська лікарня отримала обігрівачі, теплі ковдри та бойлери: як заклад виглядає після окупації

За інформацією: Суспільне Харків.

Балаклійська центральна лікарня після окупації. 8 грудня 2022 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Лікарня у звільненій Балаклії на Харківщині отримала 20 бойлерів, 50 обігрівачів та 100 теплих ковдр. Цей медзаклад став другим після ізюмського, куди допомогу направили представники благодійної місії "Premiere Urgence Internationale".

Фасад дитячого відділення лікарні відновлюють ремонтники.

"Дуже серйозні пошкодження у цьому корпусі, у ньому вибиті всі вікна, побита вся покрівля. Між двома поверхами впали перекриття", — каже директорка медзакладу Марина Руденко.

На початку березня Балаклію окупували росіяни. Лікарня продовжувала надавати допомогу місцевим, а вже у квітні окупанти обстріляли заклад та наказали його залишити, розповідає директорка.

"Загалом тут перебувало до 400 людей — це з персоналом, з пацієнтами, багато дітей. У нас же в кожній будівлі є підвал, і ось люди з сусідніх вулиць перебували тут, тому що Балаклію обстрілювали й бомбили щодня з 24 лютого", — згадує Марина Руденко.

Наслідки обстрілу Балаклійської лікарні. 8 грудня 2022 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Окупанти облаштували в лікарні казарми та склад. У вересні вони побили та розікрали медичне обладнання, а корпуси залишили замінованими, частина будівлі горіла, каже Руденко.

Залишилося поставити декілька вікон і відновити систему опалення, тому що в цій частині будівлі зруйновані всі батареї. Дуже холодно, у нас всередині, там де не топиться, температура майже як на вулиці. Тільки що вітру немає

З 1 грудня запрацювала лікарняна котельня, частину будівель опалюють пелетами. Для решти кабінетів засоби обігріву передали благодійники.

Балаклійська лікарня отримала засоби для обігріву. 8 грудня 2022 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

"Лікарні Харківщини — перші в Україні, куди спрямували таку допомогу. Наразі це Ізюм, Балаклія й Богодухів. Тепер шукатимуть можливість доправити до Балаклійської лікарні й нове обладнання. Фінансується ця програма за допомогою Європейського Союзу", — говорить представниця благодійної місії "Premiere Urgence Internationale" Наталія Баранова.

Зараз палати порожні, пацієнтів обслуговують у міській поліклініці, каже директорка Марина Руденко.

"Там стоїть декілька ліжок для того, щоб надати невідкладну допомогу. Екстрена меддопомога транспортує цих пацієнтів до стаціонарів Первомайського та Харкова", — каже директорка лікарні.

Балаклійська лікарня отримала благодійну допомогу. Фото: Суспільне Харків

Після завершення ремонтних робіт у стаціонарі зможуть приймати до 350 пацієнтів, говорить Марина Руденко. Відновлення планують завершити до кінця цього року.

Що відомо

  • Балаклія була в окупації з перших днів повномасштабного російського вторгнення. 8 вересня на головній площі Балаклії підняли український прапор. До міста увійшли Збройні сили України.
  • Наприкінці лютого лікарня в Балаклії потрапила під авіаудар росіян.
  • У деокупованій Балаклії Харківської області 10 вересня офіційно підняли прапор України. У церемонії взяв участь командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.
  • 9 вересня у Балаклію вперше за чотири місяці доставили гуманітарну допомогу.
Новости Харькова