Англійці хочуть навчити харків’ян відновлювати зруйновані будинки без розселення людей

Архітектори пропонують допомогти зробити перший будинок за цією технологією, аби потім поставити її на потік.

Про це йшла мова на першій зустрічі англійського архітектора Нормана Фостера, фонд якого зараз бере участь у розробці філософії відбудови майбутнього Харкова, та Ігоря Терехова. 

Сайт Харківської міської ради з посиланням на Фостера цитує кілька ідей, які могли би бути реалізовані в Харкові після війни. Це збереження культурного та історичного спрямування міста, будівництво наукового парку поруч із ринком Барабашово. Окремо обговорюється відбудова зруйнованих обстрілами та бомбардуваннями будинків. За офіційною інформацією мерії, у місті не можна відновити 500 будинків, без житла залишилися близько 150 000 людей. Тисячі будинків постраждали, але їх можна відновити. Англійський архітектор пропонує нетривіальний метод відбудови. 

«Якщо виїдемо за Лондон, Париж, Відень — теж зможемо побачити будинки тієї епохи. У нашому фонді пройшов великий семінар із житлових питань. Ми зібрали найкращих експертів, і була одна із студенток-архітекторів, яка представила своє бачення того, як зберегти будівлю за рахунок нового шару з дуже простих матеріалів, які кріпляться на стару споруду. І найголовніше, що коли йде реконструкція, жителі можуть перебувати всередині абсолютно безпечно. Ми даємо будівлі друге життя, вона стає зробленою за європейськими стандартами. Такі методи застосовують у Європі — з різних матеріалів, з різною економічною ефективністю», — пояснив Фостер на зустрічі.

У мерії говорять, що Фостер надасть експертів, які навчать групу харківських архітекторів модернізувати таким чином старі споруди. Разом вони зроблять пілотний проєкт, після чого зможуть самостійно виконувати роботи.

Які будинки можна відновлювати у такий спосіб, не повідомляється. Метод до кінця також незрозумілий. 

Нагадаємо, із весни 2022 року всесвітньо відомий архітектор Норман Фостер почав спілкування із представниками Харкова щодо напрацювання ідей по відновленню міста. Пів року група харківських архітекторів на чолі з Дмитром Фоменком формувала банку власних ідей, їх передали до бюро Фостера і чекають відповіді. Усі ці напрацювання поки що на рівні формування стратегії, бачення. Не обов’язково, що вони знайдуть відображення у повоєнній відбудові. Наразі ніхто за це не отримує винагороди, інвесторів для втілення ідей також немає.  

Джерело

Новости Харькова