Home Новини Головні новини каналу Комітет ВР звернеться до прокуратури з приводу тиску на харківські телеканали


Комітет ВР звернеться до прокуратури з приводу тиску на харківські телеканали

e-mail Друк PDF

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації вирішив підготувати звернення в прокуратуру і Антимонопольний комітет у зв'язку з тиском на харківські телекомпанії АТН, «Фора» та «А / ТВК». Відповідне рішення ухвалене сьогодні на засіданні профільного парламентського комітету, передає УНІАН. 
За словами голови Комітету ВР з питань свободи слова народного депутата Андрія Шевченка, «місцева харківська влада вдається до містечковому сваволі, намагаючись закрити рот телеканалам і думаючи, що це їм зійде з рук». Він підкреслив, що вважає це безпрецедентним явищем, оскільки всі канали мають ліцензії на мовлення.
«Ми готуємо матеріали до прокуратури, щоб вона перевірила ситуацію на предмет дотримання законів і порушення статті 181 Кримінального кодексу України, а також матеріали до Антимонопольного комітету у зв'язку зі створенням нерівних умов для роботи телекомпаній в Харкові», - сказав А. Шевченко.
«Вся країна розуміє, що тиск на ці телекомпанії здійснюється через те, що вони дозволяють собі критикувати владу, а їх власником є ​​опозиційний політик Аваков», - сказав голова комітету.
Як вже повідомлялося, представники трьох харківських телеканалів АТН, ТРК «А / ТВК», ТРК «Фора» заявили про те, що місцева влада Харкова проводить зачистку інформаційного простору шляхом відключення від ефіру незалежних телеканалів.
«На сьогоднішній день телевізійний простір Харкова повністю зачищено - не залишилося жодного каналу або навіть програми, які б могли донести щось інше, крім того, що розповсюджує прес-служба обладміністрації і міськради», - заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН директор телекомпанії «АТН» Олег Юхт.
За словами О. Юхта, офіційні причини відключення цих каналів від ефіру різні - від проблем з санепідемстанцією до рішення провайдера розірвати угоду про надання послуг. Він висловив думку, що реально за всіма цими подіями стоять вищі посадові особи місцевих органів влади. За інформацією О. Юхта, від співпраці з каналами також відмовилися чотири оператори місцевих телекомунікаційних мереж, з якими ці ЗМІ готові були укласти відповідні угоди.
«Сьогодні в Харкові відпрацьовується нова технологія, при якій не відбираються ліцензії, не припиняються телепередачі, але міська влада тисне на всіх - як на комерційні структури, так і органи влади, від яких щось залежить в сфері телепередач, і вилучає канали, які розповідають не тільки те, що хоче почути влада », - зазначив директор АТН.
 О. Юхт сказав, що колективи АТН, «Фори», А / ТВК мають намір боротися за відновлення телепередач. Зокрема, вони направили звернення до правозахисних організацій, а також у суд і прокуратуру.  Glavnoe.ua  

 
Loading...
Share on Myspace

Годовая отчетность


Orphus