Home Новини Україна Список нев'їзних українських чиновників


Список нев'їзних українських чиновників

e-mail Друк PDF
Список невьездных украинских чиновников. Документ
Задовго до прийняття ПАРЄ резолюції про функціонування демократичних інститутів в Україні опозиція передала керівництву США і Європейського союзу список українських чиновників, до яких потрібно застосувати санкції і заборонити в'їзд на територію цих країн.
При чому, як стверджують джерела «Головкому», до отриманих списків і за океаном, і в ЄС поставилися більш ніж серйозно. За нашою інформацією, про можливу легалізацію подібного списку на зустрічі з Віктором Януковичем згадувала держсекретар США Хілларі Клінтон.
Українська влада як завжди легковажно поставилася до жорсткої резолюції ПАРЄ по Україні з вимогою звільнити політичних ув'язнених і погрозами запровадити санкції. Деякі депутати навіть додумалися заявити, мовляв, що вони можуть у цій Раді Європи, хіба що повноваження нашої делегації призупинити?
Але серйозність ситуації все-таки почали потроху усвідомлювати. Наприклад, досвідчений Володимир Литвин, одним з перших з високопоставлених осіб публічно визнав небезпеку введення санкцій. Його слова під час відкриття нової парламентської сесії одкровенням не стали, але вразили.
Очевидно, що з боку Ради Європи нашим чиновникам особисто навряд чи щось загрожує, але, як показав прецедент списку Магнітського і переліку нев'їзних білоруських чиновників, США та ЄС без зайвих сумнівів забороняють в'їзд і блокують рахунки.
Пропонуємо ознайомитися з першою частиною списку нев'їзних українських чиновників, який вже найближчим часом стане предметом розгляду в найвищих кабінетах ЄС і США.

Отже, перша група осіб у Списку чиновників, причетних до згортання демократії в Україні, політичному переслідуванню опозиції та іншим протизаконним діям - політичні фігури.

1. Віктор Янукович, Президент України. Опозиція звинувачує його в тому, що він - натхненник усіх політичних репресій в Україні, які він проводить за допомогою тотального контролю над судовою системою та правоохоронними органами.

2. Олександр Янукович, старший син Президента. Його звинувачують в тому, що він відповідає за фінансову підтримку клану. Контролює весь сімейний бізнес. За перший рік президентства батька заробив близько 130 мільйонів доларів, купив 2 українських банки і загальнонаціональний телеканал.

3. Дмитро Фірташ, засновник компанії «Росукренерго».

4. Юрій Бойко, Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

5. Сергій Льовочкін, глава Адміністрації Президента - опозиціонери зазначають, що номери 4-6 списку є членами так званої групи «Росукренерго», яка організувала корупційну схему поставок російського газу в Україну. Схема працювала до 2010 року і була зруйнована Юлією Тимошенко. Тимошенко повернула державі 12 мільярдів кубометрів газу, незаконно забраного групою. Це був головний мотив, чому група використовувала все доступне вплив на Януковича, суди і силові органи, переслідуючи не лише Тимошенко, а й Ігоря Діденка, колишнього главу державної компанії НАК «Нафтогаз», а також Анатолія Макаренка, колишнього главу Митної служби, який захищав державні інтереси при поверненні зазначеного газу державі. Крім того, Дмитро Фірташ є головним спонсором президентської кампанії Януковича, а Сергій Льовочкін, як глава Адміністрації Президента, передає незаконні вказівки Януковича судам і правоохоронним органам і контролює їх виконання.

6. Валерій Хорошковський, Голова Служби безпеки України - за версією опозиції, при ньому СБУ стала головним інструментом переслідування опозиції і дисидентів в стилі КДБ. Під його керівництвом СБУ стало ключовим елементом в організації політичних репресій в Україні, порушення політично-вмотивованих справ, тиску на ЗМІ, правозахисників і громадських активістів. Довгий час, незважаючи на конфлікт інтересів, Хорошковський був членом Вищої ради юстиції, караючого органу над судовою системою. Це дозволило йому надавати прямий тиск на суди в своїх особистих корпоративних і політичних інтересах. Яскравий приклад - позбавлення ліцензій на загальнонаціональне мовлення «5 каналу» і ТВі за позовом групи каналів «Інтер», володіє якої глава СБУ. Саме служба Хорошковського початку політичне переслідування Юлії Тимошенко за газові контракти 2009 року.

7. Микола Азаров, Прем'єр-міністр Україна - не будучи причетним до підписання газових контрактів 2009 року і не будучи поінформованим про умови і деталях їх підписання, не будучи реальним свідком, дав неправдиві свідчення під клятвою проти Юлії Тимошенко в суді. Вони лягли в основу подальшого обвинувального вироку Юлії Тимошенко. Під час судового процесу Юлія Тимошенко звинуватила Азарова в зв'язках з одіозною компанією «Росукренерго», за що Азаров віддав секретний наказ судді заарештувати колишнього прем'єр-міністра.

8. Костянтин Грищенко, Міністр закордонних справ України - він персонально, і все міністерство загалом, зіграло ключову роль в організації компанії по дезінформації навколо справи Тимошенко.

9. Андрій Портнов - начальник Головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою - він безпосередній автор так званої судової реформи, яка була ініційована в 2010 році Януковичем, в результаті якої українські суди стали тотально залежні від влади. Андрій Портнов, разом із Сергієм Льовочкіним, є комунікатором, що передає незаконні вказівки судам.

10. Анатолій Могильов, Міністр внутрішніх справ України - згідно з даними опозиції, він особисто керує і відповідає за масове використання правоохоронних органів у політичних інтересах режиму. Міліція під його керівництвом використовується для позбавлення громадян України їх конституційно-гарантованого права на мирні зібрання. Також на ньому лежить вина за розгін мирної демонстрації на День Незалежності в Києві 24 серпня 2011 року, а також 11 жовтня 2011 після зачитування вироку Тимошенко.

11. Сергій Ківалов, народний депутат від Партії регіонів, глава комітету з питань правосуддя, член Вищої ради юстиції. Про нього зазначено, що є тіньовим смотрящим режиму над судовою системою. Як глава парламентського комітету з питань правосуддя він персонально контролює добір і призначення суддів в парламенті, і, в той же час як член Вищої ради юстиції, має всі інструменти карати нелояльних суддів.

12. Геннадій Кернес, мер Харкова, Партія регіонів. Про нього зазначено так - на незаконно придбані активи заснував ряд торгових компаній в Україні та Європі для отримання урядових контрактів. Незаконно отримані кошти інвестовані в Європі (Німеччина, Австрія, Кіпр і Швейцарія). Проводить і підтримує політичні переслідування опозиційних політиків.

Друга група чиновників - слідчі Генеральної прокуратури України

13. Олександр Нечвоглод, головний слідчий відділу особливо важливих справ ГПУ. Слідчий ініціював кримінальну справу без адекватних підстав і причин, чого вимагає 94 стаття КПК України. Під час досудового слідства серйозно порушив право Юлії Тимошенко на захист, гарантоване Міжнародною конвенцією з цивільних і політичних прав, а також Конвенцією із захисту прав людини, як і національним законодавством - Конституцією та Кримінально-процесуальним кодексом.

14. Олег Пушкар, перший заступник голови управління з розслідування особливо важливих справ. Він незаконно утримував представника захисту Сергія Власенка 8:00 в офісі Генеральної прокуратури і не дозволив йому потрапити до Тимошенко до першого допиту. Він грубо порушив право Тимошенко на захист, гарантоване українськими законами і міжнародними конвенціями. Також він порушив право Власенко як захисника, а також як народного депутата відповідно до закону про статус народного депутата і Конституції України.

15. Андрій Курісь, начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури.

16. Сергій Точилін, глава департаменту огляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими ГПУ у сфері службової діяльності Головного управління з розслідування особливо важливих справ. Він підтримав незаконну позицію слідчих органів у Печерському суді Києва під час розгляду апеляції Юлії Тимошенко проти рішення слідчих порушити кримінальну справу і затримати Тимошенко, щоб привести її до Київського Печерський районний суд для вибору запобіжного заходу.

Третя група - керівництво Генеральної прокуратури

17. Віктор Пшонка - Генеральний прокурор України, Державний радник юстиції.

18. Ренат Кузьмін, перший заступник Генерального прокурора, Державний радник юстиції першого класу.

19. Євген Блажівський, заступник Генерального прокурора, Державний радник юстиції першого класу.

Про них в переліку зазначено тільки «в загальному» - Керівництво Генеральної прокуратури проігнорувало скарги Юлії Тимошенко та її захисника Власенка з приводу незаконних дій слідчих Генпрокуратури, або ж ці скарги були розглянуті з порушенням строків, визначених законодавством.

Четверта група - представники обвинувачення

20. Михайло Шорін, начальник головного управління ГПУ щодо підтримки державного обвинувачення в судах.

21. Андрій Байрачний, заступник голови відділу по догляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генеральної прокуратури в сфері економіки Головного управління з розслідування особливо важливих справ.

22. Лілія Фролова, заступник начальника відділу підтримки державного обвинувачення в судах.

23. Олександр Микитенко, перший заступник начальника Головного управління з підтримки державного звинувачення в судах.

«Представники державного обвинувачення в суді, незважаючи на очевидну необгрунтованість звинувачень проти Юлії Тимошенко, відсутність складу злочину в її діях, без взяття до уваги доказової бази, яка повністю доводить невинність Юлії Тимошенко, підтримали незаконні вимоги, і в порушення пункту 3 статті 264 КПК Україна, не відхилили, а навпаки, підтримали висунуті звинувачення. Не озвучуючи підстав і причин, прокурори запропонували змінити запобіжний захід для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт », - йдеться в документі.

У другій половині списку нев'їзних вказаний цілий ряд економічних експертів, які робили підроблені висновку у справі Тимошенко, нинішніх працівників «Нафтогазу», а також суддів, причетних до кримінального переслідування української опозиції. З ними ми вас ознайомимо у другій частині нашого матеріалу.

Главком

 
Loading...
Share on Myspace

Годовая отчетность


Orphus